ماءالشعیر نوشیدنی سلامتی

همگی ما پیش از این از خواص مختلف ماء­الشعیر بر سلامتی شنیده بودیم اما در پست برخی از خواص این نوشیدنی پر خاصیت را به همراه مستندات علمی آن برایتان تهیه کرده ایم. منبع این مستندات روزنامه دیلی تلگراف می باشد.

تحقیقات سال 2016 محققان دانشگاه پنسیلوانیا بر روی 80 هزار بزرگسال نشان می دهد که نوشیدن روزی یکی دو لیوان ماءالشعیر ریسک سکته مغزی و پیشرفت بیماریهای قلبی و عروقی را کاهش می دهد. این تحقیق نشان داده  است که مواد تشکیل دهنده ماءالشعیر موجب حفظ میزان کلسترول خوب می شود.

  • ماءالشعیر و سنگ کلیه

همچنین تحقیقات دیگری نشان می دهد که آنچه در گذشته در خصوص اثر ماء الشعیر بر جلوگیری از تولید سنگ کلیه گفته می شده است به نظر صحیح می رسد. یکی از پزشکان موسسه تحقیقاتی هلسینکی، بر اساس تحقیقاتش بر روی 27 هزار نفر معتقد است که مصرف روزانه یک بطری ماءالشعیر می تواند تا 40 درصد به کاهش خطر تولید سنگ کلیه در میانسالان کمک نماید. آب موجود در ماء الشعیر به همراه مواد مغذی آن کمک شایانی به دفع ادرار و جلوگیری از تولید سنگ کلیه می کند، اگرچه در صورتی که این نوشیدنی به صورت « آبجو»ی الکلی باشد، الکل آن موجب دفع کلسیم خواهد شد.

  • ماءالشعیر و انعطاف شریانها

زمانی که دیواره شریانها بر اثر افزایش کلسترول یا سایر چربی ها دچار خستگی می شود، ماء­الشعیر می تواند ریسک مشکلات قلبی ناشی از آن را و همچنین خطر سکته مغزی بر اثربسته شدن راه عروق (به علت قرار گرفته لخته در مسیر جریان خون) را به نصف کاهش دهد. این کاهش ریسک به علت افزایش انعطاف شریانها به کمک نوشیدن ماء­الشعیر به وجود می­آید.

  • ماءالشعیر و رشد استخوانها

ماء­الشعیر به دلیل اینکه حاوی سیلیکون می باشد، به تقویت رشد استخوانها کمک می کند. البته باید گفت این تقویت رشد استخوانها مادامی به دست می آید که میزان مناسبی از ماء­الشعیر نوشیده شود چراکه نوشیدن بیش از اندازه آن به تضعیف استخوان منجر می شود. همچنین مطالعه بر روی 365 هزار نفر نشان داده است که سیلیکون ماء­الشعیر خطر ابتلا به آلزایمر را کاهش می دهد.

  • ماءالشعیر و دیابت

ماء­الشعیر موجب کاهش شانس ابتلا به دیابت می شود. نتیجه تحقیقات محققان بر روی 38 هزار نفر می گوید نوشیدن روزی یک یا دو لیوان ماء­الشعیر باهس کاهش خطر ابتلا به دیابت نوع 2 تا 25 درصد می شود.

اگر از بیخوابی رنج می برید، دوپامین موجود در برخی ماء­الشعیرها به درمان آن کمک می کند. ماء­الشعیر چنان بر این مورد تاثیر گذار است که تنها 15 سی سی از آن آرامش و راحتی مورد نیاز برای خواب را تامین می کند.

جالب است که بدانید ماء­الشعیر شما را از ابتلا به برخی انواع آب مرواید محافظت می نماید چرا که آنتی اکسیدانهای موجود در آن میتوکندری موجود در جلوی عدسی چشم را در برابر خطرات آب مروارید محافظت می کند.

از اثرات دیگر ماء­الشعیر بر سلامتی که یافته های اخیر دانشمندان به آن اشاره می کند جلوگیری از برخی سرطانها و نیز کمک به کاهش وزن می باشد که این مورد اخیر کاملا بر خلاف باور عمومی در خصوص ماء­الشعیر می باشد.

خوشبختانه در بازار ایران انواع ماءالشعیر با کیفیت ارائه می شود. از بهترین برندهای با کیفیت در بازار ایران می توان به بالتیکا Baltika،جِور Jever، افس Efes، باواریا، و هوفنبرگ اشاره کرد. بنابر این ما شما را به نوشیدن روزانه حداقل یک لیوان ماء­الشعیر دعوت می کنیم. 

دیدگاه‎ها

دیدگاه خود را بنویسید