نوشیدنی انرژی زای هایپ - Hype

نوشیدنی انرژی زای هایپ (Hype) یکی از معروفترین و با کیفیت ترین نوشیدنی های انرژی زا در بازار است. این نوشیدنی در سال 1994 توسط مدیر Hard Rock café، بری کاکس، معرفی شد و از ژوئن ۲۰۰۰ با مدیریت راننده فرمول یک، برتراند گاچت، به کار خود ادامه داده‌ است. هایپ در بیش از ۴۰ کشور جهان از جمله امریکا و کانادا توزیع می‌شود. این محصول در بسته بندی های مختلف مانند قوطی 250 و 500 میلی لیتر و بطری شیشه ای ارئه می شود. انواع مختلف آن شامل موارد زیر است:

- Energy MFP
- Energy Up
- Energy Mojito
- Energy Enlite
- Energy Afterdark
- Energy Shot

تقریبا تمام انواع طعم و بسته بندی این نوشیدنی در بازار ایران موجود است. محصولات داخل بازار به صورت شرکتی و نیز در برخی موارد به صورت واردات غیر قانونی دیده می شود.

ترکیبات: این نوشیدنی شامل:

- ویتامینهای گروه B: نقش این گروه ویتامین در سوخت و ساز انرژی و نیز تجزیه موارد مغذی جهت تامین انرژی مورد نیاز بدن بسیار مهم است. گروه ویتامینهای B شامل B1، B2، B6 و B12 می باشد.

- ویتامین C: یک آنتی اکسیدان قوی است که وقتی در جریان خون قرار می گیرد اثر شیمایی موادی که به بافت‌های بدن آسیب می‌رسانند را خنثی می‌کند. این ویتامین از پوست در مقابل آثار مخرب اشعه ماورای بنفش نور خورشید محافظت میکند. همچنین ویتامین C به افزایش قدرت ایمنی بدن استحکام لثه‌ها و دندان‌ها کمک می‌کند.

- ویتامین E: از ویتامین‌های محلول در چربی است که همانند ویتامین C خواصیت آنتی اکسیدانی دارد. این ویتامین یکی از عوامل مهم برای بالا بردن قدرت سیستم ایمنی و پوست و چشم‌ها می باشد.

- تائورین: ماده ای است برای تحریک عملکرد مغز مناسب است.  تائورین در بیمارانی که از نارسایی قلب رنج می برند و نیز از درمان داوریی استاندارد استفاده می‌کنند، موجب بهبود ظرفیت ورزشی می گردد. همچنین این ماده می‌تواند سطح آب بدن را در سطح سلولی افزایش دهد که این عمل باعث تقویت حجم سلول‌ها و در نتیجه افزایش هدایت مواد مغذی به آنها می‌شود.

- کافئین

- عصاره گوارانا: عصاره دانه‌های یک درخت امریکای جنوبی است که سرشار از کافئین بوده و اثرگذاری آن در افزایش هوشیاری حدوداً 1.5 تا 2 برابر کافئین قهوه است.

- جینسنگ: این ماده در ریشه گیاهی با همین نام وجود داشته و انرژی را افزایش داده، سطح قند خون و سطح کلسترول را پایین آورده و استرس را کم می نماید. همچنین جینسینگ آرام بخش بوده و در درمان دیابت و اختلال عملکرد جنسی در مردان موثر است.

- آب گازدار، شکر و طعم دهنده

خواص نوشیدنی انرژی زای هایپ : بالا رفتن تمرکز و بهبود حافظه کمک، بهبود سیستم ایمنی بدن و جذب آهن، که هر دو به افزایش انرژی کمک می کند، بهبود پایداری فیزیکی بدن، افزایش انرژی و کاهش آسیب های ماهیچه ای بعد از تمرین ورزشی، تحريك سيستم عصبي، افزايش انرژي، رفع خستگي، نشاط آوري، افزايش استقامت و رفع استرس، رفع خستگی، بازگرداندن هوشیاری و فراهم نمودن یک ذهن سریعتر

دیدگاه‎ها

دیدگاه خود را بنویسید